Pomoc, mám spálenou hlavu!

Chystáte se na dovolenou nebo na koupaliště a vaše první starost je – mám dost opalovacího krému? A s dostatečně vysokým ochranným faktorem? Na pokožku těla většinou hledíme a snažíme se ji chránit, ale napadlo vás někdy, že i na hlavě máte pokožku, která je stejně náchylná na spálení od slunečních paprsků jako zbytek těla, i když je schovaná pod vlasy?

Ona ani ta formulace – že je pokožka schovaná pod vlasy – není úplně přesná. Tedy samozřejmě fakticky tomu tak je, ale neznamená to, že by snad vlasy nepotřebovaly péči a ochranu. Existuje celá řada slunečních přípravků pro ochranu vlasu, je třeba si jen nechat poradit odborníkem a vybrat si.

Na výběr je jistě dost kvalitních výrobků různých výrobců od šamponů a kondicionérů přes nejrůznější ochranná mléka, oleje nebo spreje s vysokým UV filtrem. Těmito přípravky nešetřete a aplikujte je kdykoliv během dne do vlasů. Budou vám za to vděčné, nenaruší se sluncem jejich struktura, nebudou vysušené, lámavé ani třepivé.

Nezapomínejte, že vašim vlasů nesvědčí to, co se líbí vám – nemají rády ani slanou mořskou vodu, ani chlorovanou vodu v bazénech. Vlasy je třeba chránit, a to kvalitní vlasovou kosmetikou, před opalováním, během opalování, i po slunění.

Zejména ti lidé, kteří mají vlasů méně, by měli být obezřetní a chránit pokožku hlavy proti spálení. Jakým způsobem?

Jak ochránit pokožku hlavy

Noste pokrývku hlavy – kšiltovku, šátek, klobouk apod. Tak jako v zimě vlasy trpí v mrazu, pokud nejsou chráněny čepicí, ani v létě jim nedělá dobře sluneční záření. Pokud bude pokožka hlavy spálená, nebude moci plnit svoji funkci, vlasy budou trpět, budou nekvalitní, suché, budou se tvořit lupy a v nejhorších případech mohou vlasy i začít vypadávat.

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku, která vyživuje i vaši pokožku hlavy. Existují šampony s UV filtrem – nebraňte se jim a nesnažte se ušetřit, tady se to nevyplácí.

Dopřejte vaší hlavě po umytí kvalitní ochrannou masku nebo balzám – vyživuje nejen vaše vlasy, ale i pokožku hlavy.

Nezapomínejte jíst vitamíny a beta karoten v čerstvém stavu v ovoci (meruňky, broskve, mango, papája, nektarinky), v zelenině (špenát, brokolice, kapusta, hrách) a v tvrdých sýrech, ale vhodný účinný preventivní prostředek proti spálení je také beta karoten v tabletách. Chrání pokožku před škodlivým ultrafialovým zářením. Pozor – není to však všemocný lék, pouze podpůrný prostředek!

Pokud přece jen dojde ke spálení pokožky hlavy, nebojte se použít panthenol jako na jiná místa vašeho těla a poté vlasy citlivě umyjte kvalitním vyživujícím šamponem, nezapomeňte na masku nebo balzám.

Pomoc, mám spálenou hlavu! patří do témat
 • zvláštní Zdena 25.07.2012 14:22:48

  To mě nikdy nenapadlo, že si můžu spálit hlavu. Klobouček nosím jen kvůli úpalu, budu si muset koupit nějaký takový přípravek. Jsem celkem poctivá v ochraně kůže. Používám vysoký faktor, po opalování taky používám panthenol swiss. Je důležité si pokožku chránit a tenhle přípravek ji chrání kvalitně, jde to na ní i poznat.

  • Re: zvláštní Hanka 26.07.2012 06:25:01

   Možná máš hodně vlasů, ale kdo jich má málo, má problém a pokožka hlavy se lehce spálí. Docela to pak bolí.


Opalování patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Opalování

 • Darina 28.06.2016 11:06 Opalování

  Já se opaluju přímo na sluníčku na zahradě a používám po opalování Panthenol Swiss a jsem…

 • Ilona 20.05.2016 17:05 Opalování

  Ten vypadá dobre i ta cena se dá. Kouknu jeste ruzne po netu, ale zatím se mi líbí nejvíc ten, co…

 • Petruše 18.05.2016 21:05 Opalování

  krému na akné je spousta -hodne lidí si chválíBiodermu a Vichy, já mám namastnou kuzi -http://www…

 • Ilona 17.05.2016 10:05 Opalování

  Pokud trpíš akném, tak doporučuju nejaký nemastný krém-gel přímo na mastnou kuzi.

 • Venda 12.05.2016 14:05 Opalování

  AHoj holky, trpím na akné a slunecní alergii. Nemáte nekterá zkusenost s nejakým krémem nebo…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku